מהו מרכז חירום וטרינרי?

על מנת להבין היטב את הסוגיה הנ‘‘ל יש לדון ראשית בתפקיד הוטרינר במרפאה כללית.


במרפאה כללית הוטרינר מעניק שירותים רבים לקהל הפציינטים שלו.

השירותים כוללים על פי רב מתן חיסונים לבעלי חיים בריאים, ייעוץ ומכירה של חומרים למניעת טפילים (כגון פרעושים וקרציות), מזון, ניתוחים כגון עיקורים והסרת גידולים, טיפולי שיניים וכמובן גם מתן ייעוץ רפואי כאשר בעל החיים חולה או פצוע.

למעשה הווטרינר מתפקד כרופא ‘‘משפחה‘‘ כאשר הוא גם מטפל בחיות בריאות אבל גם כרופא שיניים, רופא עור, רופא לב ועוד.

שעות העבודה במרפאות וטרינריות משתנה עפ‘‘י גודלן כאשר מרפאות רבות פתוחות רק בשעות אחר הצהריים או רק בימים מסוימים ומרפאות גדולות יותר פתוחות מהבוקר עד הערב במהלך כל השבוע.

רובן המכריע של המרפאות אינן פתוחות במהלך הלילה או במהלך סוף השבוע. בחלק מהמרפאות הרופאים זמינים ע‘‘י שיחת טלפון או ע‘‘י זימונית לייעוץ טלפוני מחוץ לשעות הקבלה הרגילות ולעתים אף יגיעו למרפאה לבדוק ולטפל בבע‘‘ח חולה מחוץ לשעות העבודה הרגילות.

ציוד מיוחד במרכז חירום/בית חולים וטרינרי?

לטיפול במרכז חירום וטרינרי (בית חולים וטרינרי) מספר יתרונות חשובים.

ראשית המקום מצויד ברמת מכשור גבוהה שלרוב אינה נמצאת במרפאה כללית.
ציוד כגון מעבדות דם לתוצאות בדיקות מיידיות, כלובי חמצן לחיות במצוקה נשימתית, מנשם טיפול נמרץ להנשמה אקטיבית של חיות אשר מתקשים בנשימה, מכשירי מדידת לחץ דם וא.ק.ג, וציוד הדמיה מתקדם ( כגון רנטגן, אולטרא סאונד ואף CT). בנוסף לציוד, הצוות במרכז כנ‘‘ל מנוסה מאד בעבודה עם מקרים קשים אשר זקוקים לטיפול אינטנסיבי.

אשפוז בהשגחת רופא וטרינר 24 שעות ביממה!

אחד היתרונות הנוספים היא היכולת לאשפז בעלי חיים בהשגחת רופא רצופה בכל שעה ביום או בלילה, מה שבמרבית המקרים לא ניתן לביצוע במרפאה כללית.

עדכון הוטרינר המטפל הקבוע

רופאי מרכז החירום דואגים לעמוד בקשר עם הוטרינר המטפל באופן שגרתי בבעל החיים ומחליטים יחד איתו ועם בעלי החיה בקשר לטיפולים הנחוצים והמועד האידיאלי בו ניתן להחזיר את החיה לטיפול הוטרינר הקבוע.

הצוות הרפואי במרכז חירום וטרינרי

מרכז חירום וטרינרי – בית חולים וטרינרי הוא מרכז רפואי הדומה לחדר מיון אנושי.
מדובר על מקום שפתוח 24 שעות 7 ימים בשבוע וכל פציינט חולה או פצוע יכול להגיע אליו לקבלת טיפול מבלי לתאם תור מראש.

במרכז חירום/בית חולים וטרינרי ישנו צוות של רופאים וטכנאים מנוסים אשר מטפלים יומם ולילה רק במקרי חירום.

הרופאים במרכז חירום ייעודי אינם מעניקים שירותים שגרתיים כדוגמת חיסונים אלא מטפלים אך ורק בבעיה החירומית שלשמה הגיע המטופל למקום.

מאמרים קשורים